Dünyanın En Çok İzlenen 10 Youtube Videosu

Bugün dünyanın En Çok İzlenen 10 Youtube Videosu yazımızda bugüne kadarki en çok izlenen videoları ele alacağız. YouTube, çoğu internet kullanıcısının zamanının büyük bir kısmını ayırdığı bir internet platformu. Ünlü olmak isteyen bir hayli insanın ismini duyurduğu, her sene onlarca trendin ortaya çıktığı, neredeyse her şey hakkında her cinste video bulma ihtimali sağlayan dev platform şu anda dünya çapında 1,9 milyar etkin kullanıcı rakamına sahip.

Giderek çoğalan kullanıcı rakamıyla her geçen sene izlenme rekorlarının kırıldığı platformda, şu günlerde en çok izlenenler listesinde müzik kliplerine rakip olarak çocuk videolarının listeye girmesi dikkat çekiyor. Müzik kategorisi dışında değişik kategorilerden sadece 3 videonun dâhil olabildiği listede, şimdiden varsayım edebileceğiniz bazı videoları görmeniz olası. İşte dünyanın en çok izlenen 10 Youtube videosu…

10.Maroon 5 – Sugar / 3,30 milyar görüntülenme

Adam Levine, James Valentine, Jesse Carmichael, PJ Morton, Mickey Madden ve Matt Flynn’ın toplanarak kurduğu Maroon 5’ın 3,30 milyar görüntülenme alan Sugar adlı parçasının video klibi, 14 Oca 2015 tarihinde yayınlanmıştı. Yayınlandığı sene oldukça yüksek izlenme rakamlarına erişen video, Sorry ve See You Again’in ardından 2015 senesinde en çok izlenen 3. video olmuştu.

9. Justin Bieber – Sorry / 3,35 milyar görüntülenme

Şu ana kadar 3,35 milyardan fazla görüntülenerek erişilmesi oldukça güç görüntülenme rakamlarına ulaşmış durumda. İlk çıktığı zamanlarda sadece şarkının laflarının yer aldığı bir video oluşturulması düşünülmüş olsa da klibin tuttuğu popülarite düşünüldüğünde iyi ki bir video klip çekilmiş diyebiliriz.

8. PSY – Gangnam Style / 3,83 milyar görüntülenme

YouTube tarihinin en unutulmaz videolarından biri olan PSY isimli Güney Koreli şarkıcının Gangnam Style parçasına sürüklediği video klibi, 15 Tem 2012 tarihinde yayınlanmış ve platformda milyarlarca defa izlenen ilk video olmuştu. Bir zamanlar zirveyi kimseye kaptırmayan video, 2015 senesinde yayınlanan See You Again ile birincilik koltuğunu devretmek zorunda kalmıştı.

7. Mark Ronson – Uptown Funk ft. Bruno Mars / 3,98 milyar görüntülenme

Listedeki ilk 3 videodan da daha önceki olmasına karşın izlenme rakamında geride kalan Uptown Funk adlı parçanın klibi, 19 Adale 2014 tarihinde Mark Ronson’ın kanalından paylaşılmıştı. Yayınlandığı yarıyılda oldukça süratli çoğalan bir izlenme rakamına sahip olan klibin, şu an 3,98 milyar görüntülenmesi bulunuyor.

6. LooLoo Kids – Johny Johny Yes Papa / 4,08 milyar görüntüleme

Şimdiye kadar 4,08 milyardan fazla görüntülenerek erişilmesi oldukça güç görüntülenme rakamlarına ulaşmış durumda. Bu videonun bu kadar izlenmesi de aslında Youtube’yi küçük yaşlardaki çocuklarında çok kullandığını gösterir.

5. Maşa ve Koca Ayı – Afet İçin Çözüm / 4,35 milyar görüntülenme

2012’de yayınlanan video, 4,35 milyar görüntülenme alarak tüm zamanların en popüler videoları arasında yerini almayı başardı. Video’nun Maşa ve Koca Ayı’nın fotoğrafı YouTube kanalına değil de Get Movies adlı başka bir kanala ait olması da esrarengiz bir ayrıntı.

4. Wiz Khalifa – See You Again ft. Charlie Puth / 4,78 milyar görüntülenme

Listede doruğa yanaşırken 4 milyarı aşan ikinci video olan See You Again, 6 Nis 2015 tarihinde Wiz Khalifa’nın YouTube hesabından yayınlanmıştı.

3. Ed Sheeran – Shape of You / 5,03 milyar görüntülenme

Ed Sheeran’ın fotoğrafı YouTube hesabından 30 Oca 2017 tarihinde paylaşılan Shape of You adlı parçası, yayınlandığı yarıyılda neredeyse her yerde dinlediğimiz bir şarkı hâline gelmişti. Tuttuğu popülarite ile şu an 5,03 milyar görüntüleme rakamına erişen video, listenin üçüncü sırasında yer alıyor.

2.Pinkfong – Baby Shark Dance / 6,95 milyar görüntülenme

Baby Shark Dance videosu, bir çocuk şarkısı ve dansı üzerine kurulu. 17 Haziran 2016 tarihinde yayınlanan bu video, yakın zamanda süratli bir yükseliş gösterdi ve şu an listenin 2. sırasında yer alıyor. Baby Shark Dance videosunun görüntülenme rakamı ise 6,95 milyar.

1. Luis Fonsi – Despacito ft. Daddy Yankee / 7,02 milyar görüntülenme

Tüm zamanların en çok izlenen YouTube videosu, sizin de varsayım edebileceğiniz gibi Luis Fonsi’nin Despacito adlı şarkısının video klibi. 12 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan parça, uzun zamandır listenin zirvesinde yer alıyor. Genel olarak İngilizce içeriklerin hâkim olduğu listenin en tepesinde İspanyolca bir şarkının yer alması da acayip bir ayrıntı olarak göze çarpıyor.

 

YouTube tarihinin en çok izlenen videolarını sizler için listelediğimiz yazımızın sonuna geldik. Listede olan videolardan en çok hangisi sizi şaşırttı? Yanıtlarınızı ve bu videolar hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bunun gibi sizi heyecanlandıracak, bilgilendirecek ve eğlendirecek listeleri kaçırmak istemiyorsanız buneAMK‘da kalmaya devam edin. Birbirinden farklı konularda eğlenceli listeler buneAMK‘da! sizlerle.

Yorumlar

POPÜLER HABERLER