Kesinlikle İzlemeniz Gereken 7 Gençlik Dizisi

Online film ve dizi platformlarının çeşitlenmesi ve yayılması ile birlikte internet çağının gençleri için daha fazla içerik üretilmeye başlandı. Netflix, Amazon gibi platformlar birçok gençlik dizisi yayınladı ve yayınlama devam ediyor. Bu makalede kesinlikle izlemeniz gereken 7 gençlik dizisi hakkında bilgiler vereceğiz.

1- The Society

the society

The Society dizisi bir gün okul gezisine gitmek için yola çıkan gençlerin kasabaya geri döndüklerinde başlarına gelen gizemli olayları anlatmaktadır. Geri döndüklerinde aileleri kasabada değildir ve onlarla ilgili hiçbir haber alamazlar. Kasabadan çıkmaya çalıştıklarında ise bütün çıkışların kapalı olduğunu görürler. Artık kasabada kendi düzenlerini kurmak zorundadırlar.

2- Sex Education

sex education

Sex Education dizisi sex terapisti bir annesi olan ergen bir gencin lisedeki sex terapistliği macerasını anlatmaktadır. Dizi Otis adındaki gencin herhangi bir sex tecrübesi olmamasına rağmen annesinin terapilerine şahit olması sonucunda edindiği bilgiler ile birlikte okulda sex terapistliği yapmasını konu ediniyor.

3- Aşk 101

aşk 101

Aşk 101 dizisi 1998 yılında Türkiye’de geçmektedir. Okuldan atılmak üzere olan gençlerin okula devam edebilmesi için onları kollayan öğretmenlerinin okulda kalması gerekmektedir. Bunun yolunun ise öğretmenlerinin beden eğitimi öğretmeni ile aralarında ilişki olması gerektiğini düşünen gençler öğretmenlerinin aralarını yapmaya çalışırlar.

4- Riverdale

riverdale

Riverdale dizisi, dizinin ismini aldığı Riverdale kasabasında geçmektedir. Kasabada okuldaki arkadaşlarının belirsiz ölümünün peşine düşer. Ayrıca bu olay sonrasında kasabada nasıl olduğu bilinmeyen başka esrarengiz olaylarda olmaktadır.

5- Insatiable

insatiable

Insatiable dizisi kilolu olduğu için okuldaki arkadaşlarının zorbalığına maruz kalan bir genç kızı ele almaktadır. Hikayenin kahramanı Patty hızlı bir şekilde kilo vererek kendini kanıtlamak ister. Ancak sonrasında başına birçok olay gelecektir.

6- Atypical

atypical

Atypical dizisi otistik bir gencin toplum içinde var olmasını ele alıyor. Bu genç hem aşk hayatında hem de iş hayatında hastalığına rağmen toplum içinde var olmaya çalışıyor. Dizi boyunca bazı yerlerde hüzünlü bazı yerlerde ise gülünç sahnelere şahit olunuyor.

7- The End of the F***ing World

the end of the fucking world

Çizgi roman uyarlaması olan The End of the F***ing World dizisi James adında psikopat bir çocuk ve maceraya atılmak isteyen bir kızı konu alıyor. James kurban olarak maceraya atılan Alyssa’ı seçiyor ve olaylar silsilesi başlıyor.


Bunun gibi sizi heyecanlandıracak, bilgilendirecek ve eğlendirecek listeleri kaçırmak istemiyorsanız buneAMK‘da kalmaya devam edin. Birbirinden farklı konularda eğlenceli listeler buneAMK‘da! sizlerle.

Yorumlar

POPÜLER HABERLER